Hafriyat Hizmetleri

Hafriyat; toprak, taş veya kayalık zeminleri kazma, taşıma, yumuşatma gibi ameliyelerle şekillendirme ya da yıkılan bir yapıdan arta kalan kalıntıların bölgeden uzaklaştırılması işine verilen addır. Karayolu, baraj, demiryolu, madencilik ve bina inşaatı gibi projelerin önemli bir kısmını hafriyat işleri oluşturur.


Hafriyat hizmetleri bir projenin temelini oluşturduğundan, kazı işlemlerinin özenli ve zamanında yapılması gerekir. Gerekli tüm izinler ve ruhsatlar alındıktan sonra başlayabilen hafriyat işlerinde, çıkan molozların resmi kurumlar tarafından özel olarak belirlenmiş moloz atım alanlarına ulaştırılması zorunludur. Kaliteli ve sorunsuz bir hafriyat hizmeti için ihtiyacınız doğrultusunda çözümler üretmek üzere bir telefon kadar yakınınızdayız.

İşin türüne göre, hafriyat işlemlerinde çeşitli iş makineleri birlikte kullanılmaktadır. Bu araçların kullanım amaçları genelde;

Delme ve Parçalama : Sert ve büyük kayaların hafriyatı doğrudan yapılamaz. Bunun için öncelikle matkaplarla delinerek dinamitlenir. Bu şekilde parçalanan kayaların hafriyatı yapılabilir.

Yığma ve Kaldırma : Özellikle karayolu yapımında tepelerden alınan büyük miktardaki toprak, çukurlara yığılarak yapılacak yolun seviyesidüzlenir. Burada çok büyük toprak yığınlarının oynatılmasına gerek olduğundan yol güzergâhının ve kaldırılan toprağın en uygun şekilde tespiti önemlidir.

Yerleştirme ve Sıkıştırma : Çukur bölgelere yığılan büyük miktardaki toprağın yerine yerleşmesi uzun zaman alır. Bunu hızlandırmak için toprak, büyük silindirler ile sıkıştırılır. Bu şekilde sıkışan toprak zemin daha kararlı bir hal alır.

 

...
...
...
...

 

 

Her türlü hafriyat işleri ile operatörlü ve operatörsüz iş makinesi kiralama hizmetleri.

Hafriyat ve İnşaat işlerinizi, bizden beklediğiniz özen ve dikkatle yerine getiriyoruz.

Resmi döküm yerlerimiz mevcuttur. Bilgi almak için telefon numaralarımız

0216 457 16 57 - 0532 284 10 45